Wilt u uw leerlingen of uw groep laten kennismaken met de werking van een dierenasiel en hen sensibiliseren rond dierenwelzijn? Veeweyde organiseert begeleide bezoeken aan zijn dierenasiel in Brussel.

Groepen ontvangen in ons asiel is voor ons een gelegenheid om ons werk te laten ontdekken, maar vooral om jong en oud bewust te maken van respect voor dieren, hun behoeften en de verantwoordelijkheden die de aanwezigheid van dieren in ons leven met zich meebrengt.

Een uur in het hart van het dierenasiel

De rondleidingen in het Nederlands vinden plaats op donderdag van 11u tot 12u, uitsluitend op reservatie, van september tot december en van maart tot juni, afhankelijk van de beschikbaarheid van ons team.

Ze zijn onder meer bedoeld voor lagere en middelbare scholen, verenigingen en vzw’s, dagcentra, medisch-sociale instellingen, bedrijven en andere georganiseerde groepen.

Om het welzijn van onze dieren te respecteren en een kwaliteitsvolle begeleiding te garanderen, ontvangen wij maximaal 20 deelnemers per bezoek, vanaf 6 jaar.

Wat ontdekken de deelnemers tijdens het bezoek?

Het bezoek begint met een voorstelling van het dierenasiel, onze opdrachten en de veiligheidsregels die moeten worden nageleefd.

Onder begeleiding van een vrijwilliger uit ons team ontdekken de deelnemers vervolgens de verschillende delen van het asiel en maken ze kennis met verschillende dieren die bij ons verblijven: katten, konijnen, knaagdieren, geiten, schapen…

We leggen ook uit hoe men een dier op een respectvolle manier benadert, zijn grenzen respecteert en bepaalde gedragssignalen leert herkennen. De groep kan ook een interactie tussen een hond en een van onze dierenverzorgers observeren in een beveiligde omgeving.

Het doel is dus niet alleen om « naar de dieren te komen kijken », maar vooral om hun behoeften, hun gedrag en de dagelijkse realiteit van het werk in een dierenasiel beter te begrijpen.

Een pedagogisch bezoek, geen vrijwilligersactiviteit

Let op: een school- of groepsbezoek bestaat uitsluitend uit een begeleide rondleiding.

Wij organiseren geen burgerdagen of vrijwilligersdagen voor minderjarige leerlingen.

Om veiligheidsredenen, omwille van onze verzekeringsvoorwaarden en om het welzijn van onze dieren te respecteren, kunnen jongeren onder de 18 jaar en bezoekers die slechts één uur aanwezig zijn niet deelnemen aan de dagelijkse werkzaamheden in het asiel. Leerlingen kunnen dus niet helpen met het schoonmaken van de verblijven, het voederen van de dieren of het uitlaten van de honden.

Deze activiteiten zijn voorbehouden aan onze medewerkers en opgeleide vrijwilligers, die onder andere leren om de signalen van dieren correct te herkennen en onze veiligheidsprotocollen toe te passen.

Toch graag iets doen voor onze dieren?

Een klas of groep kan vooraf een inzameling van dierenvoeding of materiaal organiseren en de ingezamelde spullen tijdens het bezoek aan het asiel schenken.

Een mooie manier om van een pedagogisch project ook een concreet gebaar voor de dieren in ons asiel te maken.

Praktische informatie en online kalender

Wanneer? Donderdag van 11u tot 12u
Duur: 1 uur
Groep: maximaal 20 deelnemers
Minimumleeftijd: 6 jaar
Waar? Dierenasiel Veeweyde – Itterbeekselaan 600, 1070 Brussel
Periode: van september tot december en van maart tot juni
Reservatie verplicht, afhankelijk van de beschikbaarheid van ons team, via onze speciale pagina hier.

Bekijk de beschikbare data en reserveer uw bezoek via onze online kalender.

We kijken ernaar uit om u te verwelkomen en u kennis te laten maken met het dagelijkse leven in ons dierenasiel en met onze dieren.

Het Veeweyde-team